Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Menu główne
Losowe zdjęcie
Nazwa:
Notatka:
Katalog/Sekcja: Wycieczka do Krakowa i Bochni


Menu galerii
Rok szkolny 2016-2017Rok szkolny 2015-2016Rok szkolny 2006-2007Rok szkolny 2007-2008Rok szkolny 2008-2009Rok szkolny 2009-2010Rok szkolny 2010-2011Rok szkolny 2011-2012Rok szkolny 2012-2013Rok szkolny 2013-2014Rok szkolny 2014-2015
 

Data / Czas
 
Aktualności 2017
PoWtŚrCzPiSoNi
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 

Witamy na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej im Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej i zapraszamy wszystkich internautów do częstego jej odwiedzania. Mamy nadzieję, że korzystać z niej będą nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale także absolwenci szkoły oraz mieszkańcy Huty Komorowskiej i okolic.
Czekamy na wszystkich, przebywających w różnych miejscach w kraju i za granicą, których serca i wspomnienia mocno związane są z naszą szkołą i miejscowością. Zapraszamy do odwiedzania tej strony i do twórczej współpracy.wtorek 20 czerwiec 2017
"Nad wodą, na wodzie i pod wodą"
admin, wtorek 20 czerwiec 2017 - 22:06:33 // Komentarze zablokowane

"Bezpiecznie nad wodą i pod wodą" pod tym tytułem 20 czerwca 2017 r. odbyło się w szkole spotkanie dla uczniów wszystkich klas. Poświęcone było pierwszej pomocy oraz zagadnieniom bezpiecznego zachowania się nad wodą, na wodzie i pod wodą, a zorganizowane zostało w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację LOTTO "Miliom Marzeń"oraz Fundację SPIN. Przeprowadził je zaś pan Sławomir Janociński.


wtorek 13 czerwiec 2017
Konkurs "Zgadnij, kim jestem?"- roztrzygnięty!
admin, wtorek 13 czerwiec 2017 - 18:03:59 // Komentarze zablokowane

13 czerwca zostały rozdane dyplomy i nagrody książkowe konkursu "Zgadnij, kim jestem?". Został on ogłoszony przez bibliotekę szkolną i trwał od września do końca maja. Należało w nim na podstawie cytatu z książki rozpoznać postać, która była opisana. Oprócz tego, uczestnik konkursu miał podać imię i nazwisko autora książki, z której pochodził cytat. W kategorii kl.II-III nagrodzeni zostali: Julia Letniowska- I miejsce, Patrycja Kudela- II miejsce, Ernest Świst- III miejsce. W kategorii kl. IV- VI: I miejsce otrzymała Emilia Piechota, II miejsce- Eliza Rząsa, III miejsce Iwona Byczek i Karolina Letniowska.
Tego samego dnia rozdano również nagrody książkowe uczniom klasy szóstej,którzy toczyli boje w konkursie na "Ex Libris" biblioteki szkolnej. I miejsce zajęła Emilia Piechota, II miejsce Natalia Barnaś i III miejsce Iwona Byczek. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!!!
Dzień 13 czerwca 2017 r. okazał się również szczęśliwy dla czwartoklasistów, którzy po wyśmienicie zdanym, w obecności pana policjanta egzaminie praktycznym z jazdy na rowerze, otrzymali karty rowerowe. Szerokiej drogi młodzi rowerzyści!


poniedziałek 12 czerwiec 2017
Piknik rodzinny
admin, poniedziałek 12 czerwiec 2017 - 21:51:50 // Komentarze zablokowane

11 czerwca od wczesnych godzin popołudniowych w parku przy Muzeum Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego słychać było muzykę. Z naszej miejscowości oraz z okolicy przybywali tłumnie goście na Rodziny Piknik Misyjny, którego współorganizatorem była PSP w Hucie Komorowskiej. Najpierw wiersze, piosenki i taniec „Zorba” zadedykowały rodzicom z okazji ich święta maluchy z zerówki pod kierunkiem p. Babiarz. Potem na scenę „wjechał” bajkowy pociąg. Oj było co podziwiać, bowiem dzieci z kl. I – III zamieniły się w bohaterów znanych baśni. Piękne stroje dla nich przygotowały wspólnie z mamami wychowawczynie p. E Gil, p. K. Serafin i p. E. Pastuszka. Bajkowe postacie składały przybyłym gościom nie tylko życzenia. Złota Rybka przyniosła dla mam magiczny stolik, na którym na zawołanie pojawi się obiad lub śniadanie, Czerwony Kapturek, tym razem z pomocą Wilka, zebrał dla rodziców kosz stokrotek, Wróżki wyczarowały miłość, zdrowie i pomyślność, a Kubuś Puchatek zaprosił zebranych na „małe co nieco” do Stumilowego Lasu. Nasi zabiegani rodzice mogli chociaż na chwilę oderwać się od codzienności i przekonać się, jak bardzo są kochani przez swoje dzieci. W czasie pikniku wystąpiły również adepci szkoły muzycznej prowadzonej przez p. Barbarę Boślak. Umilili wszystkim czas śpiewając i grając na gitarach, keyboardzie, akordeonie i skrzypcach. Piknik obfitował także w różne atrakcje. Mamy upiekły pyszne ciasta. Rodzice zadbali też o kiełbaski z grilla, wodę, soki, lody itp. Maluchy mogły korzystać z trampoliny, przejechać się konno, wsiąść do zabytkowego samochodu,czy wyruszyć na przejażdżkę harleyem. Dziewczęta z ZS nr 2 w Nowej Dębie malowały twarze. Pani Anna Pyra razem z uczniami naszej szkoły zatańczyła „Zombę misyjną”, a Madzia i Marysia Bąk porwały publiczność do „Belgijki”. Były też pokazy strażaków, grupy „Strzelców” z Nowej Dęby. Również policjanci zaprezentowali swój sprzęt. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz „Familiada rodzinna wiedzy o Ks. Kardynale”, którą wygrała rodzina państwa Wilków. Hitem imprezy okazał się występ rodziców, którzy jak prawdziwi aktorzy zaprezentowali „Rzepkę” J. Tuwima. W meczu rodzice kontra dzieci puchar (okazały arbuz) zdobyli najmłodsi. Misyjny Piknik Rodzinny trwał jeszcze po zachodzie słońce, kiedy to całe rodziny razem z ks. Danielem Korycińskim bawiły się na dyskotece. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak wspaniałej imprezy oraz gościom za przybycie na tę uroczystość.


niedziela 11 czerwiec 2017
Zakopane, Zakopane...
admin, niedziela 11 czerwiec 2017 - 21:41:11 // Komentarze zablokowane

W dniach 6-7 czerwca 2017r. uczniowie kl. III-VI uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. W pierwszym dniu wjechali kolejką linowo-szynową na Gubałówkę, z której widać całą panoramę Tatr. Potem podążali częścią Szlaku Papieskiego, mijając kaplicę Matki Boskiej Różańcowej w kierunku Butorowego Wierchu, gdzie zjechali wyciągiem krzesełkowym oglądając wspaniałe widoki na Tatry. Dalej zwiedzali Zakopane z p. przewodnikiem Marianem Matusiakiem. Na początku wysłuchali wspaniałych opowieści o samym mieście, potem na Starym Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku historii ludzi wybitnych i zasłużonych dla Zakopanego, Tatr i Podhala. Uczestnicy wycieczki obejrzeli ciekawą architekturę góralską Zakopanego. Następnie udali się autokarem do kościółka na Jaszczurówce- Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa, a potem wjechali kolejką linową na Wielką Krokiew, skąd podziwiali panoramę Zakopanego. Dzień zakończyła wycieczka do przepięknej podhalańskiej miejscowości Bachledówki, gdzie znajduje się klasztor Paulinów i Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. (Przejeżdżaliśmy obok domu, który buduje Kamil Stoch. Ale cudo!!!) Po zakwaterowaniu się w Ośrodku rehabilitacyjno- sportowym „Palace” i obiadokolacji dzieci wyruszyły na Krupówki po upragnione pamiątki. Mimo późnej pory sklepy były otwarte. O 22.00 wszyscy byli już w łóżkach. Następnego dnia po śniadaniu autobusem wyruszyły dzieci do Doliny Kościeliskiej, gdzie przeszły malowniczym szlakiem, aż do Jaskini Mroźnej. Po zwiedzeniu jaskini powrócili do autokaru, aby udać się do Chochołowa. Tam wszyscy z wielką radością ruszyli do Chochołowskich Term. Po trzech godzinach zabawy, kąpieli, zjeżdżania, pływania zmęczeni, ale zadowoleni wyruszyli wszyscy w drogę powrotną. Do Huty przyjechały dzieci tuż po godzinie 21.00. Opiekę nad dziećmi sprawowali: B. Paszkowska, A. Oczeretko i D. Żak.


poniedziałek 05 czerwiec 2017
"Wędrówki po lesie"
admin, poniedziałek 05 czerwiec 2017 - 23:07:08 // Komentarze zablokowane

5 czerwca 2017r. w szkółce leśnej Świerczów nadleśnictwa Kolbuszowa odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród powiatowego konkursu plastycznego "Wędrówki po lesie". Z naszej szkoły w tym konkursie wzięły udział trzy uczennice: Emilia Piechota ucz. kl. VI, Iwona Byczek, ucz. kl. VI i Eliza Rząsa, ucz. kl. V. Z pośród ponad 200 nadesłanych prac Emilia zajęła III miejsce w kategorii klas VI. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


czwartek 01 czerwiec 2017
Piknik w parku
admin, czwartek 01 czerwiec 2017 - 17:32:47 // Komentarze zablokowane

1 czerwca w Dzień Dziecka uczniowie kl.I-III odwiedzili Muzeum Ks. Kard. A. Kozłowieckiego. Aby ten dzień był wyjątkowy, wychowawczynie p.E. Gil, p.K. Serafin i p.E. Pastuszka razem z ks. D. Korycińskim przygotowały dla nich w parku wiele atrakcji. Były więc między innymi zabawy zręcznościowe, rozgrywki w piłkę nożną, przeciąganie liny, malowanie kredą po kostce, malowanie twarzy, puszczanie baniek, no... i oczywiście tańce dyskotekowe przy wspaniałej muzyce.


niedziela 28 maj 2017
Dyskoteka szkolna na Dzień Dziecka
admin, niedziela 28 maj 2017 - 18:29:40 // Komentarze zablokowane

W tym roku nieco wcześniej, bo 25 maja odbyła się dyskoteka na Dzień Dziecka. Od 17.00 do 20.00 w tany udała się młodzież naszej szkoły. Zabawa, zresztą jak zawsze, była bardzo udana. Muzyka puszczana przez profesjonalistę, gry i zabawy w trakcie całej dyskoteki, umiliły wszystkim te trzy godziny tańców.


czwartek 25 maj 2017
Podróż w kosmos
admin, czwartek 25 maj 2017 - 18:19:51 // Komentarze zablokowane

25 maja 2017 r. nasi uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego, Wszechświata, Kosmosu i możliwości jego podboju. Na zainscenizowanej kopule nieba, w namiocie sferycznym rozłożonym na sali gimnastycznej, obejrzeli odległy świat dinozaurów, wybuchy gwiazd, gwiazdozbiory i najnowsze ciekawostki z Kosmosu. Wszystko to było możliwe dzięki temu, iż odwiedziło naszą szkołę mobilne "Planetarium". Była to świetna lekcja edukacyjna umożliwiająca zobaczenie i zrozumienie wielu zjawisk astronomicznych.


piątek 19 maj 2017
Wycieczka do Kolbuszowej
admin, piątek 19 maj 2017 - 06:44:00 // Komentarze: 0

18 maja 2017 r. w niecodzienną wyprawę, szynobusem do Kolbuszowej wybrała się najmłodsza grupa uczniów naszej szkoły, klasa zerowa. Panie E. Babiarz, A. Jagodzińska i A. Kraczkowska zabrały dzieciaczki najpierw do parku, następnie na lody, a potem do "Fiku- miku". Tam nasi milusińscy bawili się do woli. Ostatnim miejscem, które odwiedzili w Kolbuszowej, był oczywiście Mc Donald's. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili z powrotem szynobusem.


piątek 12 maj 2017
Przedszkolaki recytują
admin, piątek 12 maj 2017 - 11:42:56 // Komentarze zablokowane

11 maja 2017r. odbył się Konkurs Recytatorski "Matematyczny świat" organizowany przez Publiczne Przedszkole, GOK i Bibliotekę w Majdanie Królewskim. Adresowany jest on dla dzieci w wieku przedszkolnym z całej gminy Majdan Królewski. Z naszej szkoły wzięło w nim udział troje dzieci, które przygotowywała p. Elżbieta Babiarz: Natalia Borowiec w recytacji wiersza "Motylek", Ola Sumara recytowała wiersz "Kotek się uczy", zaś Przemek Koper "Umiem liczyć do dziesięciu", który zajął wysokie II miejsce. Serdecznie Ci Przemku gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.


Idź do strony  [1] 2 3 ... 15 16 17